
Koop individuele vaten Schotse whisky op uw eigen naam. Wij slaan ze op, verzekeren en beheren ze in Schotland, en begeleiden u tot aan de exit.
Vaten worden individueel aangekocht, waardoor het instapbedrag wordt bepaald door de vaten die u kiest, en niet door een vast pakket.
U koopt een of meer individuele vaten Schotse whisky, op uw eigen naam, en wij zorgen voor al het overige: opslag in Schotland, verzekering tegen marktwaarde, beheer van vaten tijdens de rijping en rapportage over de ontwikkeling. Er is geen sprake van portefeuilleopbouw of een gepoolde constructie: u houdt één vat, op uw naam, dat tijdens de rijping met rust wordt gelaten.
Beleggers die starten met een lange horizon en een tastbaar bezit voor ogen, vaak met de volgende generatie in gedachten. Het is ook de voor de hand liggende eerste stap richting beheerde portefeuilles op een later moment.

Eigendom begint bij één enkel vat, door uzelf of samen met ons geselecteerd en vanaf dag één op uw naam gehouden.
Wij brengen kapitaal, horizon en de gewenste mate van betrokkenheid in kaart, en toetsen of een vat überhaupt past.
Kandidaat-vaten worden gemeten op volume, sterkte en karakter voordat u iets wordt aangeboden.
Eén overeenkomst waarin staat wat u bezit, wat wij doen en wat het kost.
Het vat wordt op uw naam geregistreerd en blijft in het bonded warehouse in Schotland.
Eén keer per jaar ontvangt u een waarde- en kwaliteitsrapport over uw eigen vat.
Eén adviseur blijft u begeleiden, tijdens de rijping en bij de exit.

Een vat is geen certificaat in een la. Volume, sterkte en karakter blijven veranderen, en zonder beheer kan die verandering onomkeerbaar worden. Uw vat ligt opgeslagen in de eigen opslagfaciliteit van onze groep in Glenrothes, wordt gevolgd via regelmatige meting, fysieke inspectie en digitale registratie, is verzekerd tegen marktwaarde, en heeft van aankomst tot vertrek één vast aanspreekpunt.
Daarna één all-in tarief, met een maximum. Niets verborgen in de aankoopprijs.
| Cask of Generations | |
|---|---|
| De essentie | |
| Eigendom | Juridisch en economisch eigendom, op uw naamVaten worden op uw naam geregistreerd in Schotland en liggen in een bonded warehouse. |
| Looptijd | Onbepaalde tijd, geen minimumWij adviseren een horizon van ten minste tien jaar, zodat het vat zijn werk kan doen. |
| Rapportage | Jaarlijks waarde- en kwaliteitsrapport |
| Overdracht | Overdraagbaar en vererfbaar |
| Jaar één tot en met vijf | |
| Opslag | Inbegrepen, in onze eigen opslagfaciliteit in Glenrothes |
| Cask Management | Inbegrepen: monitoring, hermeting en overhevelen |
| Verzekering | Inbegrepen, tegen marktwaarde |
| Vanaf jaar zes | |
| Jaarlijkse beheervergoeding | 2,5% per jaar van de marktwaardeAll-in. Gemaximeerd op €300 per vat op prijspeil 2026, jaarlijks geïndexeerd op basis van de CPI. Zodra de berekende vergoeding dat bedrag overschrijdt, geldt het geïndexeerde maximum. |
| Alleen bij onttrekking uit het bonded warehouse | |
| Btw | 21% van de marktwaarde |
| Accijns | €18,27 per liter zuivere alcoholNederlands tarief, 2026. Het toepasselijke tarief hangt af van de bestemming van de whisky. |
| Bottelen | €15 per flesPrijspeil 2026, jaarlijks geïndexeerd op basis van de CPI. Omvat het bottelen, de fles, verpakking en etikettering. |
| Transport | Afhankelijk van bestemming en route |
Zolang het vat in het bonded warehouse blijft, zijn er geen accijns, btw of transportkosten verschuldigd. Deze zijn pas van toepassing zodra u bottelt of het vat verplaatst. De exacte cijfers voor uw situatie staan in de whitepaper en worden toegelicht in een gesprek voordat u zich ergens aan verbindt.
Een vat is illiquide, maar geen doodlopende weg. Wij helpen u de route en het moment te kiezen.
Rechtstreeks, of via ons eigen netwerk van beleggers.
Via een erkend platform, onder uw eigen naam.
Blenders en onafhankelijke bottelaars kopen rijpende voorraad.
In bijzondere gevallen kunnen wij het vat aankopen: een mogelijkheid, geen verplichting.
Maak van het vat afgewerkte flessen onder ons label.
Of via een onafhankelijke bottelaar van uw keuze.
Breng het vat onder in een beheerde portefeuille.
Draag het vat over of schenk het, of laat het na aan de volgende generatie.
Eén vat is een geconcentreerde positie in een illiquide markt. Dit zijn de punten die wij altijd bespreken.
De AFM kent beleggen in whisky risicoklasse 6 van 7 toe.
Ook tot onder de aankoopprijs. Geen rendement is gegarandeerd, en prognoses zijn gebaseerd op historische gegevens en aannames.
Verkoop kan tijd kosten en is afhankelijk van het vinden van een koper tegen een aanvaardbare prijs.
Waarde en rendement zijn sterk afhankelijk van de looptijd. Whisky past bij beleggers die kunnen wachten.
Het karakter kan zich ongunstig ontwikkelen en volume gaat verloren door verdamping. Wij zorgen dagelijks voor opslag en beheer, maar kunnen de uiteindelijke kwaliteit niet garanderen.
Zelden lekt een vat door schade of slijtage. Wij inspecteren regelmatig en grijpen direct in zodra iets wordt geconstateerd.
Wij adviseren alleen vrij belegbaar vermogen in te zetten, met een horizon van meer dan tien jaar, en niet meer dan 10% van dat vermogen in whisky. Deze pagina is algemene informatie en geen financieel advies.
Overweegt u eigen vaten? Bespreek de kosten en de opslag met een adviseur, of lees eerst de whitepaper.
De andere manieren om in Schotse whisky te beleggen, en hoe het proces in de praktijk werkt.

Spreek met Sidney Shoshan over het bezit van eigen vaten, de kosten en de opslag.
